Nå er jo sommeren her for fullt. Men for noen uker siden startet jeg markedsføring av ny kursoppstart. Da ble tiden brukt på kveldstid til å henge opp litt plakater og distribuere litt brosjyremateriell rundt i lokalmiljøet. Jeg kunne tatt sykkelen eller trikket/busset rundt…. men slik ble det ikke!
Hovedfokus var jo i grunn bare å få litt reklame ut og vise folk på Nordstrand at jeg faktisk finnes i nærmiljøet Så da tenkte jeg at det var like greit å bruke beina der folk ferdes på tur.
Når det er sagt så bor jeg i et nokså kupert og flott miljø, så jeg måtte nesten benytte anledningen til en vinn-vinn-situasjon med trening som en del av markedsføringsarbeidet.
Jeg tok meg en tur rundt på Ekeberg, med sekken full av brosjyrer og Polar Loop 2 som trofast aktivitetsmåler. Det var deilig å både kunne jobbe og samle opp litt aktivitet/trening på en effektiv kveldsøkt. Og for en nydelig utsikt jeg fikk på vei ned mot Gamlebyen i Oslo!
Alt dette ble delt ut, og det er klart at sekken ble lettere for hvert skritt jeg tok Det kaller jeg nokså konkret motivasjon!
Det ble jo i tillegg løpt en del trapper opp og ned. Jeg må innrømme at jeg var rimelig «gelé» i beina da jeg kom hjem fra denne turen. Men det var også en litt vond-/god følelse som et resultat av en god treningsøkt!
Jeg vil vel kalle dette for «min type trening». Jeg er en ivrig entusiast til alt som kan kalles «sniktrening» Da i form av alt fra transportetapper fra og til jobb, hage-/husarbeid, gåtur til og fra butikken, leking med minstemann eller sosiale sammenkomster som involverer en aktivitet. Alle monner drar!
Og det som gikk ned på denne kveldsturen, går som regel også opp en annen plass.. På vei hjem ble det altså handleposer og en sliten kropp som skulle få litt mer å jobbe med! For nå skulle jeg OPP!!!
Det var bare å stå på opp bakkene selv om svetten rant i takt med en økende puls og pesende pust!